Тексас модни парчиња од есенската колекција на Mango и како да ги носиме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Топ моделот Биргит Кос е главно лице во новиот „тренди водич“ на Манго насловен Iconic Denim. Акцентот е на модните парчиња од тексас од колекцијата есен/зима 2019, и како да ги комбинираме. 

Време е за сезоната на тексас – од фармерки до кошули до фустани…Убавата моделка Кос ни дава инспирација како да ги носиме овие модни парчиња, сугерирајќи ни „кежуал“ решенија но и совршени „mix-match“ модни изгледи.Не заборавајте на „убиствените“ каубојски чизми кои се дел од есенската колекција на Манго (веќе достапни во продажба) и на кожената јакна која одлично ја надополнува секоја џинс комбинација. Да ве потсетиме дека оваа есен чизмите се носат над панталоните и фармерките. 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...