Тенките „молив“ веѓи на Ријана во фотосесијата за Вог предизвикаа нов тренд

Позната по лансирање на нови трендови, Ријана повторно успеа да создаде нова модна манија за рекордно време.

На насловната страница на септемвриското издание на британскиот Вог, пејачката се појави со екстремно тенки веѓи, како да се нацртани со молив. Некому тоа се допаѓа, некому не, но трендот на „молив“ веѓи веќе е започнат и предупредува дека ќе прерасне во модна манија.

Инаку, овој тренд на супертенки веѓи беше многу популарен во 90-те години.

Фановите на Ријана постираат различни коментари на социјалните мрежи – некои се загрижени за враќањето на овој грд изглед на веѓите, додека други веќе постираат фотографии со „докази“ дека станале следбеници на трендот.

Би ги средиле ли и вие вака вашите веѓи?

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...