Тест: Погодете чии се овие тетоважи и што значат

Велат дека нема човек со само една тетоважа, а ако има таков сигурно ќе нарави барем уште една.

Тетоважите се форма на изразување на една личност, а успешните тетоважи претставуваат вистинска уметност. Но не секој би се одлучил да се тотовира, но бројот на тетовираните е се поголем.

И некои познати ѕвезди неможат да одолеат на тетоважите. Голем е бројот на оние кои сакаат на секој начин да го покажат својот стил или сакаат да пренесат некоја порака или да ја соопштат нивната животна философија, а некој од нив се одучуваат тоа да го направата преку тетоважи.

Погодете чии се овие тетоважи – точните одговори се на крајот на текстот.

Tatoo1RTatoo1M  Tatoo2V Tatoo2GTatoo1ATatoo1K

… и одговорите:

 

Ријана

Ријана “Не постои неуспех, туку само добра лекција“

 

Меган Фокс

Меган Фокс “Си беше едно девојче кое не занеше што е љубов додека едно момче не и го скрши срцето“

Викторија Бекам

Викторија Бекам “Јас сум за мојот сакан и мојот сакан е за мене“ (Хебрејски)

Лејди Гага

Лејди Гага “Во доцните ноќни часови признај си дека би умрела ако ти е забрането да пишуваш. Па погледај длабоко во срцето и запрашај се , морам да пишувам?“

Анџелина Џоли

Анџелина Џоли На тетоважата се географските локации на раѓање на нејзините шест усвоени деца

Кети Пери

Кети Пери “Следи го текот“ (Санскритски)

x

Check Also

Халкбанк со ново намалување на каматните стапки на станбениот кредит – 2,9% во првите 5 години и 3,3% во следните 5 години

Станбениот кредит на Халбанк АД Скопје сега е со ново намалување на ...