Тестирани: Топ 6 водоотпорни кармини кои најдолго остануваат на усните

Денот на вљубените се наближува, а секако дека за такви денови размислуваме и за добар кармин кој нема да се размачка кога ќе се бакнуваме со партнерот и нема да се избрише додека пиеме од пијалокот послужен на романтичната вечера. Зашто нема ништо посмешно на убавото женско лице од размачканиот кармин.

А не можеме да им веруваме само на маркетиншките кампањи кои од сите страни не уверуваат дека нивниот нов кармин најдолго трае. За среќа, здружени парфимерии од САД направија тестирање на голем број на популарни кармини од познатите козметички куќи, со цел да докажат кои кармини навистина се „водоотпорни“ и траат долго, изгледајќи свежо на усните како да се тукушто нанесени, па дури и преку целиот ден/односно ноќ.

Во продолжение проверете кои се тие.

Rimmel London,
Provocalips 16HR Kissproof Lip

NYX Cosmetics,
Full Throttle Lipstick

Burberry,
Liquid Lip Velvet

Marc Jacobs Beauty,
Le Marc Liquid Lip Crème

Clinique
Pop Liquid Matte Lip Colour + Primer

Maybelline
SuperStay 24 Hour Lipcolor

 

x

Check Also

Нов цветен парфем од Марк Џејкобс совршен за потоплите денови

Меган Роше, Каја Гербер и Адут Акеч позираат за новиот парфем на ...