The Minimal Collection: Минимализам во новата колекција на ZARA

Мика Арганараз е главно лице во новиот тренд водич на Зара насловен The Minimal Collection за пролет/лето 2019. 

Новата колекција на ZARA акцентот го става на минималистичкиот стил. Светкави и мрежасти фустани и блузи за вечерни излегувања и посвечени прилики, а за дневни излегувања – плетени и памучни фустани и комплети во неутрална палета на бои која вклучува нијанси на слонова коска, беж и сребро.За заокружување на изгледот, дизајнерите на Зара ни нудат кожени бели сандали на ниска и тенка потпетица, сандали со ненападен „анимал“ принт и висечки обетки.

 

x

Check Also

Поглед на колекцијата на Pal zileri за сезоната есен/зима 2019

Модната марка Pal zileri ја лансираше рекламната кампања за колекцијата есен/зима 2019. Зад ...