Тифани&Ко. – Оригинално споделување на празничниот дух

Сите бутици на Тифани&Ко низ светот годинава се украсени со сини кутивчиња – подароци, но во Лондон оваа марка дополнително ги воодушеви граѓаните.

TIFFANY AND CO. SPREADS THE CHEER WITH THEIR CHRISTMAS CARRIAGE ACROSS LONDON FROM BOND STREET TO HARRODS

На лондонската Олд Бонд Стрит се појави традиционална кочија во сина боја, украсена со кутивчиња, која поаѓајќи од оваа улица прошета низ сите останати шопинг-улици ширејќи го духот дека „совршениот Божиќ доаѓа во сино пакување“.

TIFFANY AND CO. SPREADS THE CHEER WITH THEIR CHRISTMAS CARRIAGE ACROSS LONDON FROM BOND STREET TO HARRODS

Дури и детаљите на кочијата и коњите се сини, па наликува на онаа од приказната за Пепелашка.

TIFFANY AND CO. SPREADS THE CHEER WITH THEIR CHRISTMAS CARRIAGE ACROSS LONDON FROM BOND STREET TO HARRODS

Оваа необична идеја на Тифани&Ко. заслужено го собра вниманието на минувачите кои едноставно застануваа да ја видат прекрасната кочија, да ја допрат и…таа беше доволна за да почнат да сонуваат.

TIFFANY AND CO. SPREADS THE CHEER WITH THEIR CHRISTMAS CARRIAGE ACROSS LONDON FROM BOND STREET TO HARRODS

x

Check Also

Неделен хороскоп (29 јуни до 5 јули): Топ знаци на неделата – Овен, Шкорпија и Стрелец

Оваа недела планетата Марс ќе го напушти знакот на Риби за да ...