Тијана: Ја одржувам телесната тежина благодарение на липосукциската исхрана

Популарната пејачка Тијана Дапчевиќ одлично ја одржува телесната тежина, а нејзиното тонирано тело се должи на посебниот режим на исхрана кој го применува.

Тијана има 42 години, а вели дека се чувствува како да има 25.

– Се хранам здраво и често, и ја одржувам телесната тежина благодарение на липосукциската исхрана – вели Тијана.

 

Проблеми со килограмите имала по бременоста со кои се борела извесно време, сѐ додека не почнала со протоколот на „Интернешнл хелт“, кој вклучува исхрана базирана на природни масти и протеини, со драстично намалување на внесот на шеќери и јагленохидрати. На тој начин се поттикнува разградувањето на мастите, а метаболизмот ги користи сопствените масти како извор на енергија.

Тијана се согласува дека липосукциската исхрана помага брзо да се „симне“ обемот особено на критичните места на телото, а помага и во елиминирањето на целулитот.

– Откако почнав здраво да се хранам, анализите на крвта покажуваат вредности како кај дете од 12 години. Сакам да кажам дека липосукциската исхрана е позитивна и за здравјето, зашто ги оптимизира вредностите на холестеролот, триглицеридите и инсулинот во крвта – објаснува таа.

Неодамна, популарната пејачка ги посети новите канцеларии на Центарот за липосукциска исхрана на Интернешнл хелт во Скопје, новоотворениот салон Lipo Diet Centar кој се наоѓа на улица Димитрие Чуповски број 22 (спроти поранешен „Мекдоналдс“).

Советувалишта и центри за липосукција има и во Загреб, Љубљана, Букурешт, Белград, Софија, Москва… Центарот на „Интернешнл хелт“ во Скопје дава бесплатни совети на телефоните 02 3151714, 070 535033 под раководство на д-р Валентина Крстевска, а бесплатни совети може да добиете и на „лице место“ во салонот Lipo Diet Centar.

x

Check Also

Природен рецепт: Напивка која ги отстранува камењата во бубрезите

Ова е навистина фантастичен природен рецепт, кој ефикасно ги отстранува камењата во ...