Тик – Так| 7 дена МЕГА ПОПУСТИ во Сара Фешн!!!

Тик-так.. тик-так… утре, 15.04.2019, понеделник, започнуваат фантастични 7 дена МЕГА ПОПУСТИ во сите продавници на Сара Фешн и онлајн на www.sarafashion.mk! Понудата е голема и има избор за сите: маици, килоти, градници, пижами и хулахопки – се дел од асортиманот со супер цени. Oваа мега Тик-так акција која повторно се случува низ продавниците на Сара Фешн, ќе трае само седум дена т.е. до 21.04.2019, недела.

„Пролетното расположение го донесовме во нашите Сара Фешн продавници и онлајн на нашиот сајт преку супер акција. Тик-так кампањата се однесува на понуда за мажи, жени и деца со производи кои имаат одлични цени и попусти:
• За секое второ купено парче Пенти хулахопки -20% попуст, а за секое трето купено парче -50%.
• Килоти по цени од 49 и 59 денари.
• Маици од 109 и 129 денари.
• Горен дел пижами 249 денари, а долен дел 299 денари.
• Градниците од брендот SF во продавниците Сара Фешн со секое второ купено парче -20% попуст, а за секое трето купено парче -50%.
• Онлајн на www.sarafashion.mk сите SF градници се намалени -20%.

Да потенцираме дека акцијата која се однесува на Пенти хулахопките, освен во продавниците на Сара Фешн низ Македонија, ќе ја најдете и во продажните места на Пенти во Скопје и Битола. Така секој може да си одбере од своите омилени модели и да се пондови со оваа пролетна акција.“ – изјавија од Сара Фешн.


Како што вели нивниот слоган за оваа кампања: Грабни колку што можеш – така и ние ве советуваме да побрзате, бидејќи количините се ограничени, а понудата е повеќе од супер! Акцијата трае од 15ти до 21ви април, а можете да ја следите на нивните профили на социјални медиуми Фејсбук и Инстаграм.

Тик-так.. тик-так.. ние утре одиме по пижами и хулахопки, а вие?

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...