TIME AFTER SUNSET, поглед на пролетната колекција на MASSIMO DUTTI

Малгосија Бела е лице во новата кампања на шпанската модна марка Масимо Дути за пролет 2020.

Кампањата е снимена во Мајами, Флорида, а насловена е TIME AFTER SUNSET.

Фотографот Квинтен де Бри ја фотографираше убавицата во „уличен стил“ во елегантни силуети. Од костуми до ленени панталони и фустани со принт, погледнете што ни носи Масимо Дути за сезоната на потопли денови. 

Massimo Dutti Cupro Blouse with Topstitching, Limited Edition Straight Linen Trousers and Animal Print Sandals
сандалите со анимал принт и годинава остануваат во тренд, овој пат принтот е дискретен и многу елегантен
Massimo Dutti unveils Time After Sunset spring-summer 2020 editorial
Кошула фустаните се едни од доминантните парчиња за пролет 2020  
Malgosia Bela fronts Massimo Dutti Time After Sunset spring-summer 2020 editorial
Model Malgosia Bela layers up in Massimo Dutti's spring 2020 styles
Malgosia Bela wears Massimo Dutti Limited Edition crossover ribbed top, straight fit linen trousers and high-heel sandals
Malgosia Bela poses in Miami for Massimo Dutti spring-summer 2020 lookbook
Малгосија Бела позира во Мајами за колекцијата пролет 2020 на Massimo Dutti 
x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...