Точкастиот шешир од Mango ги привлекува сите погледи

Хит на социјалните мрежи е летниот бел шешир со црни полка точки од модната марка Манго.

Овој функционален моден додаток ги разубавува сите комбинации, но и штити од сончевите зраци. Станува збор за памулен модел до точкаст принт кој доаѓа во предимензионирано издание, па оттука и бргу стана хит на сезоната.

Иако проверените сламени шешири се и понатаму одличен избор, некогаш е добредојдена свежа промена. Моделот има и врвци со кои можете да го прицврстите шеширот и така непречено да се шетате низ градот или да се возите на брод или велосипед без грижа дека шеширот ќе ви одлета.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...