Топ 10 есенски модни парчиња од GUESS

Во новата колекција Guess ги содржи сите жешки трендови актуелни на „стрит стајл“ сцената.

Есенската колекција на Guess изобилува со урбани кроеви, силни бои и интересни принтови. Акцентот е на есенските нијанси – портокаловата, црвената, зелената и црната боја, како и на карираните материјали и трендовскиот „анимал“ принт.

Облеката и модните додатоци се во поп арт стилот, а тука е и логоманијата – во преден план, логото на Guess.

Во есенската приказна на популарната модна марка се најде и малиот црн фустан украсен со златни детали, фармерките разубавени со штрас, кратките чизмички на висока потпетица, впечатливите чанти, кратката кожена јакничка во црвена боја…Погледнете ги нашите фаворити во фотогалеријата.

x

Check Also

Soap Story, вистинската приказната за сапуните

Сосема случајно се сретнавме со оваа приказна, неодолива, мирисна, природна и полна ...