Топ 10 фустани во впечатливи бои од MANGO

Подготевни сте за летната сезона? Манго нуди трендовски фустанчиња во живи и маркантни нијанси, кои не само што ќе ви го разубават денот туку и ќе посакате повеќе од нив во сопствениот гардеробер.

Од лесни материјали, со симетрични или асиметрични кроеви, со различни должини, за сите можни пригоди…Манго навистина има што да понуди за ова лето!

Осебено модерни се интензивно сината, зелената и жолтата нијанса, но за оние кои сакаат вамп изглед – тука се црвените фустанчиња.

Својот фаворит пронајдете го фотогалеријата.

x

Check Also

Листа на желби: Карирани чевли од BERSHKA за есен 2018

Карираните материјали и принтови остануваат актуелни и оваа есен. BERSHKA во есенската ...