зара

Топ 10 карирани сакоа од Mango, Zara и H&M

Во добро сако вреди да се вложи, зашто се наоѓа во секоја ситуација – на работното место е вистински спасител, ама го носиме и со фармерки за полежерни прилики.

манго

Карираните сакоа ја предводат и понатаму модната игра. Ги гледаме во зимските, како и во новите, пролетни колекции, на популарните „хај стрит“ модни марки, а од сезона во сезона – стануваат се поразиграни и во различни нијанси.

Сивото карирано сако полека го потиснуват моделите кои се во розова, виолетова и сина нијанса, кои претставуваат освежување особео во дождливите и снежните денови.

Сеуште актуелни се и предимензионираните сакоа, кои може да се носат со ремен околу струкот, доколку сакаме да додадеме доза на женственост.

Погледнете ги најдобрите модели на карирани сакоа од колекциите на Манго, Зара и Х&М.

x

Check Also

Тајните ерогени зони на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има најмалку една или две скриени ерогени зони на ...