Топ 10 комбинезони од MANGO за стилизирано лето 2019

Омилено парче облека, особено во текот на летото, комбинезонот има повеќе предности, меѓу кои најважната – со едно модно парче добиваме целолесен изглед.

Во потрага по нов пар модерни комбинезонки, се задржуваме во Манго, каде изборот е голем и разночилен – со кратки ракави или без ракави, со една раменица, во различни нијанси и должини…, а наши фаворити за ова лето се комбинезонките во трендовските жолти и портокалови нијанси.

Во црвените пак, комбинезонки, си осигуруваме „вау“ изглед за вечерните летни прошетки, белите комбинезонки се резервирани за дневните варијанти, а шарените ни го поткреваат расположението!

Ги комбинираме со мачкасти очила за сонце и плетени чантички (голем избор на вакви чантички има во Манго).

Во продолжение, погледнете ги нашите топ 10 фаворити од Манго. Сите се достапни во продажба во продавниците Манго, како и во онлајн продажба – ТУКА. 

x

Check Also

Нови лежерни модни изгледи од ZARA

Популарната Аргентинка Мика Аргањараз е лице во новиот едиторијал на шпанската модна ...