Топ 10 кожени сукњи за есен 2017 од популарните модни марки

Кожата повеќе не е тоа што беше – црна и класична.

Од лево на десно – Bershka , Stradivarius, Bershka, Zara

Кога ќе ви здодеат фармерките или панталоните, можете да посегнете за модел на кожена сукња кој ќе ја разбие есенската монотонија.

Со мини или со миди должина, тесна или широка, еднобојна или со детаљи на неа, а може и во силна нијанса. Во богатата понуда на популарните „хај-стрит“ брендови лесно ќе најдете совршен модел за себе кој подеднакво добро ќе се вклопи во дневните и деловните варијанти, но и за вечерни излегувања.

Mango, H&M, Zara

Оваа есен не постои забранета боја на кожена сукња. Иако сеуште доминира црната боја, во понудата наоѓаме интересни модели во црвена, вишна и жолта боја.

Zara, Bershka, Mango

 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...