Топ 10 кратки панталончиња погодни за носење од утро до вечер

Практични и едноставни за комбинирање со парче накит или фенси чантичка, кратките комбинезонки се хит за летната сезона.

zara

Лесно може да го трансформирате модниот изглед од дневен во вечерен, само со еден пар сандали на висока потпетица или чифт спортски патики или рамни римјанки.

Кратките комбинезонки и оваа сезона доминираат кај популарните „хај- стрит“ модни марки, а најголем избор од нив најдовме во Манго и во Зара. Моделите ги подогуваат различните вкусови – од тексас модни парчиња до трендовски ткаенини со точки, а особено се атрактивни моделите со извезени детали и оние со „спуштени“ раменици.

Погледнете го нашиот топ 10 избор.

x

Check Also

Џиџи Хадид во карирано палто од зимската колекција на MANGO

Топ моделот Џиџи Хадид е позната како фан на модната марка MANGO, па ...