манго пролет/лето 2019

Топ 10 модели на бермуди од актуелната колекција на MANGO

Во MANGO најдовме најголем и најмодерен избор на бермуди за сезоната пролет/лето 2019.

манго пролет/лето 2019

Омиленото модно парче – бермудите, за сезоната на потопли денови се неизбежни во нашиот гардеробер. Комфорни за носење благодарение на пријатните памучни материјали, без разлика на тоа дали се еднобојни, карирани, тексас или со цветен принт, едноставни се за комбинирање со маички и кошули, а на лето ги носиме и во комбинација со костим за капење на плажа.

Дизајните се разнолични па ги задоволуваат различните вкусови, нијансите се од неутрални до посилни бои и карирани материјали, трендовски змијски принт или пак, со риги.

Во продолжение, пронајдете го вашиот фаворит, а ова е нашиот топ 10 избор од Манго. Достапни се во продажба во брендираните продавници Манго, како и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА.

x

Check Also

#IStayHomeFor апел на социјалните мрежи од ѕвездите во борба со коронавирусот

Од Дејвид Бекам до Ема Вотсон, од Натали Портман до Шерон Стоун: ...