Топ 10 модели на панталони од есенската колекција на Massimo Dutti

Новата сезона е пред нас, а тоа најдобро се гледа на полиците на познатите брендови.

Есента е незамислива без добар пар панталони. А дизајнерите на модната марка Massimo Dutti, овојпат се погрижиле да понудат најразлични модели и со тоа да ги освојат сите вкусови.

Сите модели се пред се женствени, што е карактеристично за женските колекции на оваа модна марка, но моделите значително се разликуваат во кроевите и во стилот.

Од „ѕвонарки“ до „слим фит“ модели, од модели со висок струк до кроеви со должина до под колениците, налик на предимензионирани бермуди, погледнете што ни носи Масимо Дути за есен 2020.

x

Check Also

Нов тренд водич на MANGO: ACE YOUR GAME 2021 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Манго го следи атлетскиот тренд со неодамнешниот моден водич наречен: Ace Your ...