Топ 10 модели на високи чизми во впечатлива боја

Високите чизми, над колениците, се омилените обувки за оваа есен/зима, а доколку сте подготвени да внесете бои во есенските денови, одлучете се за нов чифт чизми во црвена, зелена или сина нијанса.

zara

Може да се плишани, од „превртена“ кожа, платнени или кожени, но токму впечатливите нијанси го додаваат најубавиот финален “допир“ на севкупниот моден изглед.

Да ви го заштедиме времето на талкање низ градските продавници, одбравме 10 пара чизми над колениците во боја – погледнете ги во фотогалеријата.

x

Check Also

& Other Stories со нова колекција инспирирана од Лос Анџелес

Дизајнерите на модната марка  & Other Stories, инспирирани од стилот на Лос Анџелес, ...