Топ 10 модни парчиња од новата колекција на H&M

Модниот гигант H&M ја претстави новата пролетна колекција од еко-материјали. Колекцијата е насловена Conscious Exclusive, а достапна во продажба ќе биде од 19-ти април.

Ова е седма по ред Conscious Exclusive колекција, дизајнирана од рециклирани материјали, со која се слави почетокот на сезоната на потоплите денови. Овојпат H&M го претставува и еконилот и рециклираното сребро. Заштитно лице на кампањата е супермоделот од 90-те години, 49-годишната Кристи Тарлингтон.

Во меѓувреме, да ги погледнете 10-те најпосакувани модни парчиња и додатоци од оваа колекција. Во понудата се наоѓа и една венчаница која заслужува внимание.

 

x

Check Also

Неделен хороскоп (29 јуни до 5 јули): Топ знаци на неделата – Овен, Шкорпија и Стрелец

Оваа недела планетата Марс ќе го напушти знакот на Риби за да ...