mango

Топ 10 модни парчиња со змијски принт за есен 2018 од Mango и од Zara

Змијскиот принт во претстојните сезони ќе го гледаме насекаде околу нас!

mango

Јасно е, еден од водечките трендови за сезоната есен/зима 2018 е змијскиот принт. Може да биде и на кожени модни парчиња и на материјали, но и на чантите, чевлите и накитот.

Во есенската колекција на Манго најдовме преубави чизми со змијски принт и елегантни чевли идеални и за на работното место, а за оние коишто сакаат подискретно да го носат овој тренд, добро решение се алките со змијски принт.

Зара оди чекор подалеку нудејќи ни комплетни „змијски“ модни изгледи.

Еве ги нашите 10 фаворите.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...