Топ 10 модни подароци за девојченца и момченца достапни во нашите продавници

Кога мислиме на новогодишните и божиќните празници, најмногу мислиме на децата кои навистина се радуваат на целата таа волшебна атмосфера. Подароците пак, се круната на вечерта, затоа нив им посветуваме најмногу време во изборот.

Гардеробата која ја избираме за подарок, сега треба да ја носи свечената нота на денот. Без разлика дали одбираме „пакетче“ облека за нашите деца или пак за децата на нашите пријатели и роднини, прво на што треба да мислиме е квалитетот, па оттука се одлучуваме за проверените модни марки.

Еве ја нашата топ 10 листа на најсоодветни подароци за момченца и девојчиња.

Боди Дедо Мраз

pod2

Carter’s

Боди со убави пораки

pod-4

Carter’s.

Празничен сет во бела и црвена боја – бело џемперче и црвени панталончиња со снегулки

Carter’s

Carter’s

Палтенце и фустанче во црвена празнична боја

Original Marines

Original Marines

Фраерска карирана црвена кошула со фармерки

pod-6

Carter’s

Црвен сет за девојчиња – сукњичка и џемперче

Original Marines

Original Marines

Дукс со риги и качулка во комбинација со сиви панталончиња

Carter’s

Carter’s

Весела блузичка со розови хеланки

Carter’s

Carter’s

Бела блузичка со порака Love 

Original Marines

Original Marines

Сива бундичка за најмалите дами и карирана сукњичка

pod-8-om

Original Marines

 

Модните парчиња се достапни во продажба во продавниците:

Carter’s во Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро центар и Remall Тетово.

Original Marines во Скопје Сити мол.

x

Check Also

Празничен шопинг: Во Carter`s & OshKosh! попустите се сè уште во тек

Почувствувајте ја магичноста на празничниот шопинг – израдувајте ги најмилите со ново ...