Топ 10 најбарани фустани од MANGO

Во предновогодишниот период побарувањето на фустани е поголемо, а шпанската модна марка Манго има широка понуда и разновидни модели на фустани од колекцијата зима 2017/18.

сатенски црвен фустан од Манго

Од мини до миди и макси модели, од класични црни фустани со додатоци од тантела, плис и проѕирни материјали, до модели со животински принт – секој лесно може да си го одбере својот фаворит и комбинирајќи го со малку накит да го добие посакуваниот елегантен изглед за празничните денови.

Во фотогалеријата погледнете ги 10-те најбарни фустани од зимската колекција на Манго.

 

x

Check Also

Слатки како шеќер: Лакирани патики од Bershka во шеќерна нијанса

Меѓу големиот избор на патики за летната сезона, погледот ни застана на ...