Топ 10 најплатени модели на светот: Жизел пак на врвот!

Според традиционалната годишна листа на Форбс за најдобро платени модели, по седми пат на врвот е Жизел Бундхен.

zizel 2

Најплатениот модел на светот Жизел за 365 дена заработила 42 милиони долари и со тоа се најде (повторно) на првото место на листата на Форбс.

По неа се Миранда Кер, Адријана Лима, Кејт Мос…

Второпласираната Кер заработила дури шест пати помалку од Жизел.

liu-wen-75459 Изненадување на листата е името на супермоделот Лиу Вен која се најде на петтото место. Со ова Вен влегува во историјата како прв модел од Азија која успеа да се пласира меѓу топ 10.

x

Check Also

55-годишната супермоделка Татјана Патиц позира во раскошна природа

Татјана Патиц (родена во 1966), германски модел и актерка која постигна светска ...