Топ 10 најпродавани женски парфеми во 2017

Fragrance Foundation ги објави резултатите од најпродавани парфеми во текот на годината која изминува.

Сосема очекувано, првото место го зазеде парфемот од култниот бренд Шанел, со цветна миризба насловен „Chance“.

Во продолжение погледнете ја листата на најпродаваните 10.

2. “Coco Mademoiselle” Chanel

3. “Amazing Grace” Philosophy

4. “No. 5” Chanel

5. “La vie est belle” Lancome

6. “Daisy” Marc Jacobs

7. “Flower Bomb” Viktor & Rolf

8. “J’Adore” Dior

9. “Viva la Juice” Juicy Couture

10. “Light Blue” Dolce & Gabbana

x

Check Also

Што треба да смените за да го забавите стареењето на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...