10 топ насловни страници за 10 години Венити фер (ФОТО)

Венити фер -Италија месецов го прославува својот 10-годишен јубилеј.

v1

Италијанското издание на списанието Венити фер цели десет години форсираше насловни страници кои фасцинираа и носеа поинаков моден тренд.  Во чест на нивниот јубилеј, одбравме 10.

v2

Не мора да броите на колку од нив е Моника Белучи.

v3

v4

v5

v6

v7

v11

v8

v10

v9

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...