Топ 10 нови плишани мини фустанчиња

Има ли нешто посвечено од малиот црн фустан од плиш? Отсекогаш бил популарен особено за време на празничната сезона, и за него секогаш има место во женскиот гардеробер.

Mango

Нови плишани мини фустанчиња во црна боја лансираа во зимските колекции и популарните модни марки. Освен класични модели, сега има и модели со аплицирани светки и други додатоци.

Лесно се комбинираат зашто се доволни сами по себе, одлично се „носат“ со елегантни чевли на висока потпетица и ефектна мала чантичка.

Погледнете ги најубавите 10 плишани фустанчиња во фотогалеријата.

x

Check Also

Ексклузивните производи на Fashion Group поблиску до вас – отсега и преку мобилна апликација

Светските брендови Desigual, Diesel, Geox, Guess, Inuikii, Levi’s, Mango, Parfois, Premiata, Replay, ...