Топ 10 новитети од ИКЕА достапни во продажба во август

Во очекување на новиот каталог за 2018 година, IKEA ги презентираше новитетите кои го најавуваат стилот на производите за следната година. Земајќи го в предвид динамичниот живот, популарната марка за уредување на домот лансира низа на функционални производи со модерен дизајн.

Иновативните производи ќе бидат во продажба во продавниците на Икеа од почетокот на август. Производите се наменети за различни домашни амбиенти, а во продолжение погледнете ги 10-те фаворити.

Столица ODGER направена 50 отсто од рециклиран материјал.

Фотеља KOARP со линеарен и модерен дизајн за релаксација

FADO ламба за работна маса

 Ламба MAJORNA за под или за голема работна маса

Креативна закачалка MYRHEDEN

Тапет  NÖDEBO со мотиви од природата

Кауч HAMMARN популарен по дизајнот и многу прифатливата цена

Кревет SLÄKT со вградени фиоки


Сет за ножеви, вилушки и лажици TILLAGD 

Часовник SNOFSA

x

Check Also

Како и со што заведува вашиот хороскопски знак

Прочитајте какви заводници сте и со што сте надарени да заведувате. Овен ...