Топ 10 трендови за есен 2015 од модните писти

Сезоната есен 2015 е богата со трендови. Тантела, украсени потпетици, боено (вештачко) крзно, впечатливи обетки, фустани од 70-те години, реси, враќање на хипи-стилот…

esen 1

Трендот од 70-те години повторно се врати на модната сцена. Хипи стилот, исто така. Бројни се изгледите за трендовски изглед за есен 2015. Еве ги највпечатливите 10.

1. Боено (вештачко) крзно.

Емилио Пучи

Емилио Пучи

Салваторе Ферагамо

Салваторе Ферагамо

Сен Лоран

Сен Лоран

2. Принт – цветови

Долче Габана

Долче Габана

Гучи

Гучи

Кензо

Кензо

3. 70-те години

Балмен

Балмен

Ели Сааб

Ели Сааб

4. Реси

Нина Ричи

Нина Ричи

Маркеза

Маркеза

5. Силни бои

Миу Миу

Миу Миу

Алберта Ферети

Алберта Ферети

6. Ролки

Прабал Гурунг

Прабал Гурунг

Мезон Маргиела

Мезон Маргиела

Тодс

Тодс

7. Тантела

Валентино

Валентино

8. Пончо

КТЗ

КТЗ

Пучи

Пучи

9. Палта со коцки

Прада

Прада

Шанел

Шанел

10. Пердуви

Мајкл Корс

Мајкл Корс

Кавали

Кавали

10.

x

Check Also

Нова колекција на венчаници од Carolina Herrera

Каролина Херера ја лансираше новата колекција на венчаници дизајнирани за сезоната есен/зима ...