Топ 10 цветни фустанчиња од популарните модни марки

Ако сте во потрага по лесно, летно фустанче со цветен принт, еве неколку идеи каде може да го најдете.

mango

Иако цветните фустани не се ништо ново и неочекувано во летната гардероба, тие се сеуште едни од најшармантните и најлесни за носење модни парчиња. Цветните фустани ги краси неверојатната моќ на трансформации – само со промена на неколку модни додатоци се добива сосема нов дневен или веќерен изглед.

Освен како фаворит за летото поминато на градскиот асфалт, цветниот фустан се истакнува и како едно од оние парчиња кој ќе го понесеме со себе каде и да заминеме на годишен одмор.

Погледнете ги овие 10 цветни убавици.

x

Check Also

Нова кампања на MANGO: Да ја изградиме заедно иднината!

“NEW VOICES”, е нова рекламна кампања на шпанската модна марка Mango за ...