Топ 12 модели на ниски чизмички со мала потпетица од есенските колекции

Првите есенски дождови кои, сакале ние или не, наскоро ќе не пресретнат, нема да можат да поминат без добар чифт на чизми.

mango

Трендовите се менуваат од година в година, па секоја сезона на постудени денови имаме на избор бројни модели од кои можеме да го избереме совршениот за нас. Судејќи според есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки, се издвојуваат неколку клучни трендови. Пред се, животинскиот принт се врати на голема врата, особено змијскиот или леопард принтот, белата боја која минатата зима малку срамежливо ја гледавме сега е многу погласна и го носи духот на 60-те години, но во игра остануваат и чизмите во силни бои, како црвената или жолтата. Секако, и понатаму ќе може да уживаме носејќи ги црните класици, овојпат со впечатлива потпетица.

Погледнете ги нашите 12 фаворити на ниски чизми за есен 2018.

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...