massimo dutti

Топ 12 мокасини од есенските колекции на популарните модни марки

Ги обожаваме во сите сезони бидејќи се лесни и комотни за носење, а додаваат шарм на секоја модна комбинација. Па, ако сте во потрага по совршен нов чифт на мокасини, повелете 12 идеи.

zara

Во есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки доминираат мокасините во неутрални нијанси, особено црната, но тука се и модерните модели со популарниот „анимал“ принт, особено леопард принтот и змијскиот принт.

Од украсите – од ремчиња до ресички, бисерчиња и метални нитни, кои ги прават позабавни од билокога претходно.

Погледнете ги нашите фаворити во фотогалеријата.

x

Check Also

Есен во стилот на 70-те со новите модни парчиња од MANGO

Есенската колекција од Манго воодушевува и не навраќа на духот на 70-те ...