Топ 12 најлуди шапки на Кентаки Дерби

Оние кои го посетуваат Кентаки Дерби, традиционалната трка на коњи која се одржува во Луисвил, Кентаки, знаат дека подобро е воопшто да не доаѓаат доколку немаат интересна шапка.

sapka 13

Голем број на славни лица викендов ќе бидат дел од популарниот фестивал Кантаки Дерби кој традиционално почнува на првата сабота во месецот мај.

Ова ќе биде 141-то издание на фестивалот.

Додека не се појават фотографиите со најпопуларните шапки од годинешниот Кентаки Дерби, погледнете ги 12-те најлуди шапки низ минатото на фестивалот.

x

Check Also

Како и со што заведува вашиот хороскопски знак

Прочитајте какви заводници сте и со што сте надарени да заведувате. Овен ...