Топ 12 сандали во интензивни бои за лето 2019

За ова лето, интензивните бои се насекаде околу нас. Апослутен хит е жолтата и сината боја, а одличен разигран избор се и црвените и портокаловите сандали.

Жолти сандали

Доминацијата на трендот на жолти сандали продолжува и оваа сезона. Со оваа ведра нијанса на сонцето ќе внесете живост и светлина во секоја модна комбинација. Жолтите сандали, едноставно, се вистински погодок.

replay

women secret

Parfois

Потокалови сандали

Прекрасна нијанса која привлекува внимание. За летната сезона на модната сцена се враќаат и портокаловите костими за капење (кои одлично стојат со исончан тен), како и сандалите во нијансите на мандарините и портокалите. Убави модели со оваа нијанса најдовме во MANGO.

mango

mango

mango

parfois

Сини сандали

Интензивно сината нијанса е вистинско задоволство за очите. Сините сандали најдобро се комбинираат со џинс и бели модни парчиња.

geox

geox

replay

Црвени сандали

Црвената нијанса е вечна и во светот на модата заслужува посебно место. Симбол е на романтиката и на страста, секогаш е „ин“, а ова лето не ја наоѓаме само на фустаните, туку и на сандалите.

steve madden

geox

x

Check Also

Тајните ерогени зони на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има најмалку една или две скриени ерогени зони на ...