Топ 15 свежи изгледи од H&M за првите есенски денови

H&M ја претстави својата есенска колекција која изобилува со модни трендови. Карнерите и оваа есен остануваат во игра, па ги гледаме на различни модни парчиња – кошули, фустани, сукњи. Акцентот е и на тексасот, но сега тој е во силно црвена боја или пак во нежни пастелни нијанси.

Неизбежно модно парче за постудените денови е и карираниот костумот кој е одличен за на работното место.

Според H&M црвената боја е ѕвезда на раната есен. Такви се и палтата, мантилите, панталоните, а највпечатливи се црвените чизмички-чорапи со должина до глуждовите кои се носат во сите можни модни варијанти.

Инспирирајте се од новите есенски изгледи на H&M.

x

Check Also

Неделен хороскоп (9. до 15. декември): Топ знаци на неделата – Стрелец, Бик и Лав

Оваа недела планетата Меркур влегува во знакот на Стрeлец, одлични вести ги ...