Топ 20 модели на чевли и чизми со анимал принт од MANGO и од ZARA

Иако карираниот принт е број еден кога е облеката во прашање за оваа есен, во случајот на обувки, важат други правила.

Оваа есен уверливо најбараните модели на салонки, чизми и чевли ќе бидат оние со животински принт. Не очекува возбудлива модна авантура со призвук на сафари – леопард, змијски, зебраст и тигрест принт, во следните месеци ќе доминираат низ градските улици.

Погледнете ги нашите фаворити на обувки со животински принт за сезоната есен/зима 2018.

Од Манго:

 

Од Зара:

x

Check Also

Чантички кои ги носиме околу струкот, еве ги нашите фаворити од актуелните колекции

Чантичките кои се носат како ремен околу струк се хит за зимската ...