Топ 20 модни парчиња од есенската колекција на ZARA кои заслужуваат внимание

Во богатата есенска колекција на модната марка Зара, пронајдовме неколку клучни модни парчиња за сезоната на постудени денови кои заслужуваат посебно внимание.

Лелеавите фустани се во фокусот на колекцијата, па во понудата може да најдеме со миди должина, фустани со ремен или цветен принт,  како и оние со „паф“ ракави.

Но, освен фустани, може да одбереме трендовски панталони, фармерки или „палацо“ панталони во кои полесно се преживува забрзаниот почеток на есенската сезона. Што се однесува до обувките, најудобен избор се сандалите, но секако тука се и чизмите со високи потпетици.

Во продолжение погледнете ги нашите фаворити од Зара за есенската сезона.

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...