Топ 3 фраерски џемпери достапни во Fashion & Friends

Студените денови не може да ги замислиме без добар џемпер, а уште ако и зад него стои супер дизајн, трендовски изглед и проверена модна марка – подготвени сме да платиме и некој динар повеќе. На крајот на денот, предноста на квалитетните џемпери е и во тоа што не ги носиме само една сезона, туку со правилно одржување (особено при перењето), ги носиме со години.

Шетајќи низ продавниците низ градот, одбравме топ три џемпери кои се едноствно – совршени за современиот маж.

Сите три џемпери се достапни во продажба во мултибренд продавницата  Fashion & Friends во Скопје сити мол.

Џемпер Diesel, одлична комбинација на волна и смел принт

djmepr-disel

djemper-5

Фраерски џемпер со качулка, NZA New Zealand

djemper-3

djemper-10

Детаљите го надополнуваат исклучителниот стил, џемпер Replay

djemper-replay

 

 

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...