Топ 3 модели на плишани сакоа од есенските колекции (Mango, Massimo Dutti и Bershka)

Плишаните сакоа секогаш додаваат доза на драматичност на целокупниот изглед. Оваа сезона не ги носиме само за посвечени пригоди, туку и на работното место па и за кежуал излегувања во комбинација со фармерки.

Од актуелните есенски колекции одбравме три модела кои најмногу ни се допаднаа. Станува збор за црвеното сако од Масимо Дути (одлично „стои“ со кошула со драматични ракави или со висока крагња), плишаното сако со сребренкаст ефект од Манго кое може да се комбинира буквално со се што ќе посакаме благодарение но совршената неутрална нијанса, и младешкото сако од Бершка во металик-сина боја кое се носи дури и со памучна маичка.

Погледнете зошто се посебни.

Масимо Дути

Манго

Бершка

x

Check Also

Топ 8 модели на кожени панталони од популарните модни марки

Еден од најголемите хитови на оваа есен/зима се панталоните од кожа или ...