Топ 3 нешта од Манго за оваа есен ( а има и уште)

Што попрво да се селектира од богатата понуда на зимската колекција на Манго.

Тргнуваме од најважното – малиот црн фустан, резервиран за секоја важна пригода.

fustan

А, што велите за макси плисираниот фустан од Манго?

Нам ептен ни е допадлив.

fustan-4

 

Првата и втората комбинација ја носиме со сако. Токму вакво.

fustan-7

Уште инспирација? Има. Има многу мода во зимската колекција на Манго.

mango_december_srgb-7

mango_december_cmyk-13

mango_december_cmyk-12

mango_december_cmyk-11

mango_december_srgb-8

mango_december_cmyk-1

 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...