Топ 3 нови „убиствени“ машки парфеми за есен/зима 2016/17

Барате нов парфем? Овие три се толку добри што мажите ги прават помажествени, а жените ги привлекуваат како магнет.

Топ 3. 

Новиот парфем од Армани – Armani Mania

Секоја сезона Армани ни носи нови парфеми, па и овој прекрасен како и претходните. Мошус и амбер се главните ноти, а во позадината се чувствува мирис на зелена мандарина.

par-armani

Топ 2.

Новиот парфем од Том Форд – Tobacco Vanilla

Овој е совршен парфем за есен/зима кој асоцира на паднати лисја и топол камин. Комбинацијата на ноти од ванила, тутун и ѓумбир создадоа уште еден одличен парфем од Том Форд кој не треба да се пропушти.

par-tom-ford

Топ 1. 

Новиот парфем од Шанел – Bleu de Chanel

Класичен Шанел парфем и дизајниран до совршенство. Миризбата е свежа, а се отвора со нота од мошус. Одличен за студените денови.

par-chanel

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...