Топ 3 совршени коректори кои го ретушираат лицето

Со голема покривна моќ и моќност за прикривање на дамките, акните, подочниците и другите недостатоци на кожата, овие коректори прават ефект на ретуширање на лицето.

Овие моќни производи од познатите козметички куќи ја намалуваат видливоста на борите, ја прават кожата мазна и ја корегираат секоја несовршеност, при тоа не оставајќи ефект на „маска“ на лицето, туку гарантираат многу природен тен.

Па, доколку сте подготвени да си купите нов, овојпат совршен коректор, еве ги нашите топ 3 предлози.

Revlon Photoready Insta Fix Stick Foundation

Bobbi Brown Retouching Wand

Clinique Airbrush Concealer

x

Check Also

Есенска нега на лице со маски од јаболка и крушка

Маски за лице направени на природна основа кои гарантираат свеж изглед и ...