Топ 3 топли чоколади кои мора да ги пробате оваа есен (еве како да ги подготвите)

Ја сакате топлата чоколада подготвена на сите можни начини, дури и со бела чоколада. Но не заборавајте на највкусните три комбинации, а доколку до сега не сте ги пробале – сезоната на студените денови е пред нас, а ништо толку добро нема да ни ја загрее душичката како оваа топла напивка.

Топла чоколада со карамел

Наместо класична топла чоколада со шлаг, пробајте ја новата варијанта на тој начин што врз шлагот ќе додадете карамел.

coko-3

Топла чоколада со путер од кикиритки

Се што е потребно за да ја подготвите оваа вкусна топла напивка е блендер, многу топло чоколадо и путер од кикиритки. Се добро помешајте, додадете малку млеко и серирајте во чаша.

coko-1

Топла чоколада со црвено вино

Уште една превкусна комбинација – топлата чоколада претурете ја до половина во чашата а другата половина сочувајте ја за да го дотурите претходно згреаното црвено вино со цимет. Декорирајте со малку шлаг на врвот.

coko-2

x

Check Also

Не мора да се видиме за да испиеме кафе заедно

На нас останува да најдеме начин да бидеме блиски и безбедни, без ...