Топ 5 двоседи од IKEA, модерни, практични, елегантни…

Ако барате двосед кој ќе биде практичен и модерен и кој истовремено ќе го спаси вашиот мал простор, IKEA го има одговорот.

Без разлика на ентериерот на просторијата, со овие двоседи кои се во продажба во IKEA никогаш нема да згрешите.

EKTORP

За оние кои го преферираат традиционалниот стил, совршен е моделот EKTORP.

VALLENTUNA

Серијата VALLENTUNA нуди различни можности и многу комфорт. Седиштата од овој двосед може да се одвојат, а може и од нив да се направи кревет за преноќување или одмор.

DELAKTIG

Ако барате персонализирани солуции и модерен двосед, погледнете ја серијата DELAKTIG.

KLIPPAN

Овој модел е евергрин од Икеа. Дизајниран е во 80-те години и оттогаш не ја губи популарноста. Достапен е во најразлични бои и принтови.

LANDSKRONA

Естетика и комфорт се двата клучни збора во овој модел на Икеа – со едноставен дизајн, но многу елегантен. Достапен е во кожна варијанта, или пак со текстил.

x

Check Also

Galaxy Tab S7|S7+: нови Samsung таблети за работа и забава

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd во текот на завчерашниот Galaxy Unpacked настан, ...