Топ 5 фаворити: Нови розови кармини како гласници на пролетта

Заборавете барем на одреден период на силните и црвени кармини, и испратете една пролетна насмевка со нежен розов кармин на вашите усни.

А пред да појдете во шопинг по еден добар розов кармин, проверете ги нашите 5 фаворити.

 

Mac Candy Yum Yum

Maybelline Vivid Matte Liquid

Givenchy Rose Dahila 210

YSL Volupte Shine

Bobbi Brown – Spring Pink

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...