Топ 5 кармини за полни усни за оваа пролет

Козметичките куќи веќе ги лансираа новите производи за пролет/лето 2017.

Додека Шанел предлага понежни нијанси со сјајност, MAC во својата нова колекција нуди и електрични нијанси како портокаловата. Црвените кармини остануваат модерни за секој период од годината, а црвената како никогаш да не била поубава од нијансата на YSL – „Touch me red“.

Еве ги нашите 5 фаворити на нови кармини за претстојната сезона.

YSL – Touch me red

NARS – Bette

Lancôme – 07 Rose Mon Amour

MAC – Sweet Sakura

Chanel – 410 Catherine

 

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...