Топ 5 креми за лице достапни во нашите продавници

Зимата е незамисливо да се помине без употреба на крема за лице, доколку се грижиме за нашиот свеж изглед и здрава кожа. Токму во зима нашата кожа има најмногу побарувања поради студот и сувиот воздух. Греењето пак, дополнително ја суши кожата. Оттука, правилниот избор на хранлива и хидратантна крема за лице е најважен во овој период од годината.

Ова е нашиот избор на топ 5 креми за лице достапни во нашите продавници.

Aqua Sensation – Nivea

kremi 4Pearl Prestige – Afrodita

 

kremi 5

Face gel cream – Avon

kremi 2

Moisture cream- Elizabeth Arden

kremi 3

Dr. Hauschka

kremi 1

x

Check Also

“Stasija Make – up”, новиот „хајлајтер“ на македонската мејк-ап сцена

Уметноста на шминкањето е посебна уметност бидејќи се работи на најубавото платно ...