Топ 5 машки џемпери достапни во нашите продавници

Не само за топла зима, туку овие џемпери се толку фенси што ги охрабруваме мажите да ги облечат во секоја пригода, особено во убавите денови на божиќните празници кога најблиските ни ја греат душата, а џемперот-телото.

Ова се нашите 5 фаворити на машки џемпери за зима 2017.

Со прекрасна комбинација на зимски шари, сивиот џемпер од Scotch&Soda едноставно го обожаваме! Достапен е во продажба во мултибренд продавницата Fashion&Friends во Скопје Сити мол.

dj-scothСо овој елегантен жолт џемпер од Boggi со совршен крој за божиќните празници ќе зрачите како сонце, а по нив – ќе внесете радост во стилот на најздодевниот период од годината – крајот на јануари и почетокот на февруари.  (Хуго Бос, Плоштад Македонија)

dje-boggi

Како да му одолееме на волненото преслатко модно парче Springfield. Копчињата му даваат дополнителен шмек.

djem-rpr-2

Уште еден совршен џемпер на запетлување од Springfield. Неутралната сива боја допринесува да го комбинираме лесно.

dj-spring

Бело и нежно џемперче од Celio за светла и снежна зима.

dje1

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...