Топ 5 модели на „боди“ од новите колекции, кои супер „стојат“ со фармерки!

Ја сакаме едниставноста на „боди“-те и можноста за модни комбинации, а особено убаво изгледаат кога ги носиме со женствени фармерки со видок струк или сукњи со А крој.

Иако својата најголема популарноста ја стекнаа уште во 80-те и 90-те години, побарувачката за ова модно парче продолжува и низ наредните децении, се до актуелните денови. Се разбира, моделите од сезона до сезона варираат, следејќи ги трендовите на годишните времиња.

За оваа пролет/лето актуелни се дизјаните со длабоко деколте, потоа моделите украсени со карнери и оние со „спуштени“ раменици, а во игра остануваат и класичните црни „боди“ или со детаљи од тантела.

Нам особено ни се допаѓа двобојниот модел од Зара, со нежен материјал и нагласено деколте.

Погледнете ги нашите 5 фаворити.

Zara

Bershka

Stradivarius

Stradivarius

Bershka

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...