zara

Топ 5 модели на чанти за пролет 2019 од Mango, Zara и &Other Stories

Чоколадната нијанса која доминираше во есента 2018, продолжува и во зимата 2018/2019 и пролетта 2019. Чантички со модерни дизајни токму во оваа нијанса веќе претставија познатите луксузни брендови, а на наше задоволство и „хај стрит“ модните марки кои нудат добар квалитет за пристапна цена.

Разгледувајќи ги пролетните колекции на популарните „хај стрит“ модни марки, барем од тоа што е до сега промовирано, во фокусот ги ставаме кафените кожени чанти со екстравагантни дизајни. Предност имаат малите чанти, а модерни остануваат и чантичките кои се носат околу струкот.

Што ќе носиме ова пролет? Проверете ги нашите 5 фаворити на чанти во продолжение.

mango

&other stories

zara

zara

zara

 

 

x

Check Also

Нови лежерни модни изгледи од ZARA

Популарната Аргентинка Мика Аргањараз е лице во новиот едиторијал на шпанската модна ...